(Fotoğraf: Worldwide News)

Japonya’da elmas ve incilerle süslenmiş maskeler üretildi

Mağaza müşterilerinin büyük çoğunluğu milyon yenlik maskelere ulaşmanın zor olduğu görüşünde.

Japonya’daki moda ikonları kendilerini koronavirüsten korumak için her biri 1 milyon yen (9 bin 600 dolar) değerinde olan, elmas ve incilerle kaplı maskeler üretiyorlar. “Cox” şirketine bağlı “Mask.com” zinciri geçen hafta, Japonları “neşelendirmek” ve “Kovid-19” salgını nedeniyle durağan hale gelen moda endüstrisindeki satışları canlandırmak amacıyla el yapımı maskeler satmaya başladı. Maske’de 0,7 karat elmas, 300’den fazla “Swarovski” kristali ve yaklaşık 330 Japon “Akoya” incisi ile süslendi.

Şirketin Tokyo İstasyonu yakınlarındaki mağazasında çalışan Azusa Kagitaka çarşamba günü şu açıklamada bulundu:

“Herkesin morali koronavirüs yüzünden düşük. Bu ışıltılı maskeleri gördüklerinde az da olsa sevinç duymaları çok güzel. Mücevher ve tekstil endüstrisi de koronavirüs nedeniyle durgunluk içinde. Bu yüzden bu adımı Japonya’yı canlandırmaya yardımcı olacak bir projenin parçası olarak attık.”

Eon perakende grubuna bağlı olan Cox, eylül ayından bu yana “Mask.com” dahil altı mağaza açtı. Fiyatları 500 yenden başlayan 200’den fazla maske türü sunuluyor.

Mağaza müşterilerinin büyük çoğunluğu milyon yenlik maskelere ulaşmanın zor olduğu görüşünde.

Ancak bunlar dünyadaki en pahalı maskeler değil. İsrailli mücevher tasarımcılarının ürettiği, 250 gram altın ve 18 karattan yapılmış 1,5 milyon dolar değerinde bir maske var.

Şarku’l Avsat