Qiddiya’daki inşaat çalışmaları (Şarku’l Avsat)

Qiddiya projesinin tüm inşaat işlerini Suudi şirketler yapacak

Suudi Arabistan’daki Qiddiya Yatırım Şirketi, bir yıl önce proje sahasında inşaat sürecinin başlamasından bu yana tamamı Suudi şirketlerle 2,37 milyar riyal (533 milyon dolar) değerinde beş sözleşme yapıldığını açıkladı.

Qiddiya Yatırım Şirketi Geliştirme Başkanı Kerim Şamma, “İnşaat sözleşmelerinin toplam değerinin iki milyar riyali aşması bizim için çok önemli bir başarıyı temsil ediyor. Bu, Suudi Arabistan’ın eğlence, spor, sanat ve kültür başkentini kurma konusundaki kararlılığını yansıtıyor. En önemlisi, bu sözleşmeler yerel Suudi şirketleri için yerel ekonominin büyümesine katkıda bulunma hedeflerimizi destekleyen zorlu ve rekabetçi bir teklif sürecinden geçti” ifadelerini kullandı.

Şamma ayrıca, “2030 Vizyonu’nun Suudi Arabistan’ın kapılarını dünyaya açma konusundaki kapsamlı stratejisine uygun bir şekilde en iyi Suudi şirketleriyle birlikte çalışarak küresel haritada önemli bir turistik yer kurmayı hedefliyoruz. Qiddiya sadece bir şehir değil, zengin faaliyetlerle karakterize yeni bir dünya” diye konuştu.

Qiddiya projesi, 2022 yılına kadar stratejik ortaklıklar için inşaat ve geliştirme çalışmalarına devam edecek.

Şarku’l Avsat