İran, İsrail’e yönelik tehditlerini yineledi

İran Devrim Muhafızları, İsrail’e yönelik sözlü tehditlerini yineledi. Devrim Muhafızları Sözcüsü Tuğgeneral Ramazan Şerif, “Siyonistler, suç eylemlerinin cevapsız kalmayacağını çok iyi biliyorlar” dedi.

Şarku’l Avsat’ın İran resmi haber ajansı IRNA’dan aktardığı habere göre Şerif, 6 Aralık’ta “ABD’liler, İslam Devrimi’nin zaferinden bugüne kadar İran halkına düşman olmayı bırakmadı” ifadelerini kullandı. Devrim Muhafızları Sözcüsü, “Devrim öncesi dönemde ülkenin tüm işleri Washington ve 130 ABD’li danışmanın kontrolü altındaydı. Ancak İran’daki İslam Devrimi’nin zaferinden sonra ABD’lilerin ve Siyonistlerin bölgedeki çıkarları tehdit edildi. Siyonistler, büyük İran halkının, bölgedeki suçlarına ve uzantılara karşı zaptedilemez bir engel haline geldiğine inanıyor” açıklamasında bulundu.

Tuğgeneral Ramazan Şerif, “Herhangi bir medeniyet kökenine sahip olmayan işgalci Siyonist varlık, son 7 yılda bölgedeki 2 bin 700 İslamcı elite suikast düzenledi. Siyonistler, bu suikastları gözden geçirdiklerinde övünüyorlar. Kurbanların isimlerini çok sayıda kitaba dahil ettiler” dedi.

“İslam ülkelerini, özellikle de İran’ı bilimsel ve teknik ilerlemeden mahrum etmek, bugün Siyonistlerin en önemli hedefidir” diyen Şerif, ülkesinin ‘birçok bilimsel başarıya imza atabildiğine’ dikkati çekti.

Şarkul Avsat