Suudi Arabistan, ülkeye girişlerin askıya alınması kararını uzattı

Suudi Arabistan bugün (Pazartesi), mutasyona uğramış yeni Kovid-19’un yayılmasına ilişkin ihtiyati tedbirler kapsamında, uluslararası uçuşların ve ülkeye kara ve denizden girişlerin askıya alınmasının bir hafta daha uzatıldığını duyurdu.

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı’ndan yetkili bir kaynak, yeni türün (Kovid-19) bazı ülkelerde yayılmasına ilişkin önceki  açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İstisnai durumlar dışında, tüm uluslararası uçuşlar geçici olarak bir hafta süreyle askıya alınmıştır. Bir haftalık geçici süre, bir hafta daha uzatılabilir. Ayrıca ülkeye kara ve deniz limanlarından girişler de bir haftalık geçici süreyle askıya alındı. Bu durum bir hafta daha uzatılabilir.”

Yetkili kaynak, konuyla alakalı yeni açıklamasında şunları kaydetti:

“Durumu bir hafta daha değerlendirmeye devam etmek ve vatandaşların halk sağlığının korunmasını ve güvenliklerinin garanti edilmesini sağlamak için hükümet, bahsi geçen kararları yardım ve mal taşımacılığı istisna olmak üzere bir hafta daha uzatmaya karar verdi. Ayrıca, Sağlık Bakanlığınca alınan ihtiyati tedbirler kapsamında, yabancı vatandaşların hava yoluyla ülkeden ayrılmasına izin verilecek.”

Şarku’l Avsatk