Yemen Başbakanı: Geri adım atmayacağız

Yemen Başbakanı: Zorluklara rağmen çalışmalarımızı sürdüreceğiz ve geri adım atmayacağız

Yemen Başbakanı Dr. Muin Abdulmelik, yeni hükümet üyelerinin Aden Havaalanı’na inişi sırasında meydana gelen saldırının ardından hükümetin zorluklara rağmen çalışmalarını sürdüreceğini ve geri adım atmayacağını bildirdi.

Başbakan saldırının ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Ben ve hükümet üyeleri geçici başkent Aden’deyiz. Herkes iyi. Aden Havalimanı’nı hedef alan korkakça terör eylemi, Yemen devleti ve yüce halkımıza karşı yürütülen savaşın bir parçasıdır. Bu saldırı, darbe bitene, devlet yeniden kurulana ve istikrar sağlanana kadar görevlerimizi yerine getirme kararlılığımızı artıracaktır. Şehitlere rahmet, yaralılara şifa dilerim” ifadelerini kullandı.

Yemen Dışişleri Bakanı Ahmed Avad bin Mübarek ise, Twitter hesabından tüm hükümet üyelerinin güvende olduğunu belirterek, “Biz iyiyiz. Allah Aden’i korusun ve tüm kötülükleri ondan uzak tutsun” şeklinde açıklama yaptı.

Yemen Enformasyon Bakanı Muammer el-İryani de, söz konusu saldırının İran destekli Husi milisler tarafından gerçekleştirildiğini söyleyerek, “Husilerin korkakça saldırısı, bizi milli görevimizi yerine getirmekten caydırmayacaktır” dedi.

Enformasyon Bakanı, saldırının ardından tüm hükümet üyelerinin iyi olduğunu da sözlerine ekledi.

Şarku’l Avsat