Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Dışişleri Bakanı Ahmed Nasır Al-Muhammed es-Sabah'ı kabul etti. (KUNA)

Kuveyt Emiri, Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi’nden umutlu

Kuveyt Emiri, Arap ve Körfez dayanışmasını güçlendirmesi bakımından Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi’nden umutlu

Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah,  Arap ve Körfez dayanışmasını güçlendirmesi bakımından Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Zirvesi’nden umutlu olduğunu ifade etti.
5 Ocak’ta gerçekleşecek 41. Körfez Zirvesi’ne Suudi Arabistan ev sahipliği yapacak. Suudi Arabistan Bakanlar Kurulu son oturumunda Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ülkelerinin liderlerini toplantıya katılmaya davet etti.

Şeyh Nevvaf, yapılacak Körfez zirvesinin bölgedeki zorluklarla mücadele için kardeşlik ruhunu, Arap ve Körfez dayanışmasını güçlendireceğini umduğunu dile getirdi.

Kuveyt Dışişleri Bakanı Cuma günü erken saatlerde Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Genel Sekreteri Nayef el-Hacraf ile bir araya gelerek, Körfez zirvesinin gündemindeki konuları ele almıştı.

Her iki taraf, liderlerin vizyon ve direktiflerine uygun olarak ülkelerinin arzu ve beklentilerine ulaşması bakımından zirvenin önemini masaya yatırdılar.