Pelosi’nin evinin önüne kesik domuz başı bıraktılar

ABD medyasında çıkan haberlere göre, kimliği belirsiz kişilerce Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve Senato çoğunluk lideri Mitch McConnell’in evlerine zarar verildi.

Pelosi’nin evinin önüne sahte kan dökülüp, kesik bir domuz başı koyulurken, Mitch McConnell’in Kentuck eyaletindeki evinin duvarına ‘Param nerede’ ve ‘Mitch yoksulları öldürüyor’ yazıldı.

McConnell ve Pelosi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen ABD ekonomisini canlandırma planıyla ilgili yaşanan şiddetli tartışmaların ardından hedef alındı.

Noel Arifesinde, ABD Başkanı Donald Trump’ın 900 milyar dolarlık plan kapsamında ‘600 dolarlık nakit yardımını 2 bin dolara çıkarma’ çağrısının ardından Temsilciler Meclisi güncellenmiş tasarıyı onayladı.

Ancak Cumhuriyetçilerin liderliğindeki Senato, Trump’ın çağrılarına rağmen bunu onaylamadı.

McConnell geçtiğimiz Çarşamba günü gazetecilere verdiği demeçte, “Senato, yardıma ihtiyacı olmayan zengin Demokratların ellerine daha para verilmesi için yapılan gözdağlarına maruz kalmayacak” dedi.

McConnell evinin duvarına yazılan yazıları ‘aşırı bir öfke patlaması’ olarak nitelendirerek, “Vandalizm ve sindirme siyasetinin toplumumuzda yeri yoktur” diye konuştu.

NBC News’e göre söz konusu olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı.

Şarkul Avsat