KİK Zirvesi logosu (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Şûra Meclisi Başkanı: KİK’in birliği Kral Selman’ın öncelikleri arasında ilk sırada

Suudi Arabistan KİK’in kuruluşundan bu yana tüm adımlarını destekliyor

Suudi Arabistan Şûra Meclisi Başkanı Şeyh Dr. Abdullah Al Şeyh, Kral Selman bin Abdulaziz’in Körfez saflarının birliği ile Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) sisteminin devamı ve başarısını öncelikleri arasında ilk sıraya koyduğunu söyledi.

Suudi Arabistan’ın KİK’in kurulmasından bu yana attığı tüm adımlara destek verdiğini dile getiren Al Şeyh, Kral Selman’ın, yarın el-Ula’da düzenlenecek KİK Yüksek Konseyi 41. oturumuna katılmak üzere KİK liderlerine yaptığı davete övgüde bulundu.

Al Şeyh, Kral Selman’ın söz konusu davetinin, üye ülkeler arasında işbirliği ve entegrasyonu derinleştirme, uzun vadede Körfez vatandaşları için yeni ufuklar yaratma ile başta güvenlik, sağlık, politik ve ekonomik olmak üzere çeşitli alanlarda Körfez kazanımlarını korumaya verdiği büyük önemin sağlam bir kanıtı olduğunu söyledi.

Şûra Meclisi Başkanı, Kral Selman’ın, KİK ülkelerinin liderleriyle sahip olduğu yakın ilişkilerin yanı sıra Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın KİK sistemini güçlendirmek ve bölgenin içinde bulunduğu kargaşada birlik, güvenlik, istikrar ve uyumu korumak için gösterdiği çabalara övgüde bulundu.

Şarku’l Avsat