Husi milislerin Cizan’a yönelik saldırısında hasar gören bakkal dükkanı (SPA)

İİT Husilerin Cizan’daki sınır köyünü hedef alan roketli saldırısını kınadı

İran destekli Husi milisler tarafından Suudi Arabistan’ın Yemen sınırına yakın Cizan bölgesine fırlatılan roketin bir köye düşmesi sonucu 5 sivil yaralandı

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Dr. Yusuf bin Ahmed el-Useymin, terörist Husi milislerin 5 sivilin yaralanmasının yanı sıra maddi hasara neden olan saldırısını kınadı.

Dr. Useymin, İİT’nin Husi milisler tarafından işlenen terör suçlarıyla mücadele Suudi Arabistan’ın yanında olduğunu ifade ederek, Riyad’ın güvenlik ve istikrarı ile topraklarındaki vatandaşlar ve ülkede yaşayan yabancıların güvenliğini korumak için aldığı tüm önlemleri desteklediklerini vurguladı.

Cizan Bölgesi Sivil Savunma Müdürlüğü Sözcüsü Albay Muhammed el-Gamdi, “Müdürlük, İran destekli terörist Husi milislerin Yemen topraklarından bölgedeki sınır köylerinden birine roket fırlattığına dair bilgi aldı. Bir sokağa düşen roket sonucu 2’si Yemen, 3’ü Suudi Arabistan vatandaşı olmak üzere toplam 5 sivil yaralandı. Yaralılar tedavi görmek üzere hastaneye kaldırıldı” dedi.

Sözcü Gamdi ayrıca bölgedeki 2 ev, bir bakkal ve 3 sivil araçta hasar meydana geldiğini de sözlerine ekledi.

Şarku’l Avsat