Suudi Arabistan’daki konferanstan bir kesit

‘Suudi Arabistan’ın İslam ve Müslümanlara Hizmet Etme ve Ilımlılık Değerlerini Pekiştirme Çabaları’ isimli konferans başladı

Suudi Arabistan’da Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın himayesinde, İmam Muhammed bin Suud İslam Üniversitesi’nde bugün ‘Suudi Arabistan’ın İslam ve Müslümanlara Hizmet Etme, Ilımlılık ve Hoşgörü Değerlerini Pekiştirme Çabaları’ isimli uluslararası konferans başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansta, İmam Muhammed bin Suud İslam Üniversitesi Rektörü Dr. Ahmed bin Salim el-Amiri, Suudi Arabistan’ın dünyanın her yerinde İslam ve Müslümanlara hizmet etme çabalarına övgüde bulundu.

Suudi Arabistan’ın, kurucu Kral Abdulaziz Al Suud döneminden Kral Selman dönemine kadar İslam ve Müslümanlara olan hizmetinin bir konferans tarafından ele alınamayacak kadar büyük olduğuna vurgu yapan Dr. Amiri, ülkenin ılımlılık değerlerini pekiştirme çabalarına ışık tutan bu uluslararası konferansı düzenlemekten gurur duyduklarını dile getirdi.

Suudi Arabistan Milli Eğitim Bakanı Dr. Hamad bin Muhammed eş-Şeyh ise, dünyanın her yerinde İslam ve Müslümanlara hizmet etmek için gösterilen büyük çabalar nedeniyle Kral Selman ve Veliaht Prens’e içten teşekkürlerini sundu.

Suudi Arabistan Baş Müftüsü, Kıdemli Alimler Konseyi Başkanı Şeyh Abdulaziz bin Abdullah Al Şeyh de, ülkenin Kral Abdulaziz Al Suud tarafından kurulduğundan beri ılımlılık yolu izlediğini dile getirerek, bu ılımlı yaklaşımın Suudi Arabistan’ın politikaları, yönetmelikleri, iç ve dış politikalarında görüldüğünü vurguladı.

Şarkul Avsat