Bahreyn Başbakanı ve Veliaht Prensi Selman bin Hamad Al Halife ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan (BNA)

Bahreyn Başbakanı, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı ile görüştü

Bahreyn Başbakanı ve Veliaht Prensi Selman bin Hamad Al Halife, Bahreyn-Suudi Arabistan ilişkilerinin yakın kardeşlik bağlarıyla pekişen sağlam temellere dayandığını söyledi.

Bahreyn Başbakanı, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan ile bugün birçok bakanın da katılımıyla yaptığı görüşmede, iki ülke ve halkları arasında ataları tarafından inşa edilen kardeşliği ve sağlam ilişkileri sürdürme konusundaki istekliliğini dile getirdi.

İki ülkenin güvenliğinin bölünmez bir bütün olduğunu vurgulayan Bahreyn Başbakanı, çeşitli zorluklarla yüzleşme ve terörizme karşı mücadele için işbirliğini sürdürme konusundaki hedeflerinin ortak olduğunu belirtti.

Prens Selman Al Halife, özellikle ekonomik entegrasyonu geliştirmek için çalışmaların sürdürülmesinde büyük etkisi olan Suudi Arabistan-Bahreyn Koordinasyon Konseyi ve ortak alt komitelerin rolüne değindi.

Bahreyn Başbakanı, Suudi Arabistan’ın çabalarını ve Arap ile İslam uluslarının davalarını desteklemede oynadığı önemli rolü de övdü.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı ise, iki kardeş ülke arasındaki ilişkileri geliştirmeye devam etme konusundaki ilgisinden dolayı Başbakan’a teşekkür etti.

Şarku’l Avsat