Burgan Petrol Sahası (Arşiv)

Kuveyt: Burgan Petrol Sahası’nda üretimi etkilemeyen küçük çaplı bir yangın çıktı

Kuwait Oil Company (Kuveyt Petrol Şirketi) İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kusay el-Amir tarafından yapılan açıklamada, bugün sabah saatlerinde Burgan Petrol Sahası’nda küçük çaplı bir yangın çıktığı, yangının üretimi etkilemediği belirtildi.

Amir düzenlediği basın toplantısında, şirketin ilgili ekiplerinin yangına derhal müdahale ettiklerini ve acil durum planlarını hemen uyguladıklarını belirtti. Şirketin yüklenicilerinden birine bağlı iki çalışanın hafif yaralandığı yangının kontrol altına alındığını söyleyen Amir, çalışanların Ahmedi Hastanesi’nde tedavi altına alındıklarını ve durumlarının iyi olduğunu aktardı.

Şirketin olaya ambulans ve itfaiye araçları, operasyon ve diğer destek ekipleri ile bu gibi durumlarda uygulanması gereken tüm prosedür ve planlara göre derhal mücadele ettiğini ifade eden Amir, itfaiye biriminden bir destek ekinin olay yerine sevk edildiğini kaydetti.

Amir, şirket prosedürlerine göre bu gibi durumlarda olduğu gibi kazanın nedenlerinin belirlenmesi için bir soruşturma komitesi kurulacağını da sözlerine ekledi.

Şarku’l Avsat