Kral Selman dün Neom’da bayram namazını kılarken (SPA)

Kral Selman: Bayram umudu, iyimserliği ve mutluluğu temsil ediyor

Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar dün Ramazan Bayramı’nın ilk gününü kutladı ve milyonlarca kişi sabahın erken saatlerinde bayram namazlarını eda etmek için camileri doldurdu.

Suudi Arabistan’da, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ihtiyati tedbirler alındıktan sonra Mekke’de bulunan Mescid-i Haram ve Medine’de bulunan Mescid-i Nebevi başta olmak üzere ülkedeki camilerde bayram namazı kılındı.

Kral Selman bin Abdulaziz ise, Neom şehrinde camide bayram namazını kıldırdı.

Suudi Arabistan Kralı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ramazan’ın bitişiyle mübarek Ramazan Bayramı’nı müjdeleyen Yüce Allah’a şükrederek, bayramın umudu, iyimserliği ve mutluluğu temsil ettiğini belirtti

Kral Selman ayrıca ülke ve tüm dünyadan kötülükleri uzaklaştırması, güvenlik, istikrar ve huzuru sürdürmesi için Allah’a dua ettiklerini ifade etti.

Öte yandan, Kral Selman, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi ile Ramazan Bayramı vesilesiyle dün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Kazimi, bir süre önce çıkan yangın ile büyük hasar alan, Bağdat’taki İbn El-Hatib Hastanesi’nin yenilenmesi için bağışta bulunması nedeniyle Kral Selman’a teşekkür etti.

Kral Selman, Irak Başbakanı’na bayram tebrikleri için teşekkür ederek, Suudi Arabistan’ın tarihsel ilişkiler ve kardeşlik bağları temelinde Irak halkının yanında olduğunu vurguladı.

Suudi Arabistan’ın Bağdat Büyükelçiliği tarafından dün yapılan açıklamada, Kral Selman’ın İbn El-Hatib Hastanesi’nin yenilenmesi için bağışta bulunduğu ifade edilmişti.

Diğer yandan, Savunma Bakanı ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Ramazan Bayramı vesilesiyle Savunma Bakanlığı çalışanlarını kutladı.

Veliaht Prens, Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Selman, üst düzey askeri liderler ve Savunma Bakanlığı’ndaki yetkililer ile video konferans aracılığıyla bir görüşme yaparak herkesin bayramını kutlayarak, iyi dileklerini dile getirdi.

Şarku’l Avsat