Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ve Danışman Turki Al-i Şeyh’in görüşmesi

Sisi: Suudi Arabistan ile ortaklığımız her düzeyde oldukça yapıcı

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, dün (Pazartesi) Riyad ve Kahire arasındaki stratejik ortaklığın iki ülkenin yönetim kurumları veya özel sektör işbirliği ile her düzeyde ve çeşitli alanlarda yapıcı olduğunu belirtti.

Sisi, Suudi Arabistan Kraliyet Mahkemesi Danışmanı ve Eğlence İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı Turki Al-i Şeyh ile görüştüğü sırada açıklamada bulundu. Turki Al-i Şeyh, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in ve Prens Muhammed bin Selman’ın selamlarını iletti.

Sisi, iki kardeş ülke ve halk arasındaki tarihsel ilişkilere vurgu yaparak, iki ülke arasında sürekli gelişmeye ve kalkınma, ekonomi, yatırım ve eğlence alanında olumlu ve verimli sonuçlar elde edildiğini açıkladı.

Sisi, iki ülke liderinin ve iki kardeş halkın arasındaki kardeşlik bağlarını güçlendirmek, hükümet kurumlarında ve özel sektörde karşılaşılabilecek her türlü zorluğun üstesinden gelmek için daha fazla iletişim, koordinasyon ve işbirliği kurulması, daha güzel geleceklere ulaşabilmek ve ortak hedefleri daha hızlı elde etmek için çabaladıklarını belirtti.

Şarku’l Avsat