Sağlık Bakanlığı, ihtiyati tedbirlere bağlı kalmaya devam edilmesi gerektiğini vurguladı

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı tedbirlere bağlı kalmanın önemine vurgu yaptı

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan ihtiyati tedbirlerin uygulanmasında rehavete kapılmaya karşı uyarıda bulunarak, maske takmak, sosyal mesafeye dikkat etmek ve elleri sık sık sterilize etmek gibi tedbirlere bağlı kalmanın önemini bir kez daha vurguladı.

Bakanlık tarafından bugün yapılan açıklamada, son 24 saat içerisinde bin 261 kişide daha koronavirüs tespit edildiği ve ülkedeki toplam vaka sayısının 454 bin 217’ye çıktığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı, bin 516’sı ağır hasta olmak üzere aktif vaka sayısının 9 bin 925’e çıktığını belirtti.

Bakanlığa göre, bin 264’ü son bir günde olmak üzere şu ana kadar 436 bin 884 kişi iyileşti.

Açıklamada ayrıca son 24 saatte 15 kişinin hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybının ise 7 bin 408’e yükseldiği de ifade edildi.

Diğer yandan, Suudi Arabistan İslami İşler, Davet ve Rehberlik Bakanlığı, cemaat arasında koronavirüse yakalanan kişilerin olmasının ardından 7 bölgede geçici olarak kapatılan 22 caminin açıldığını duyurdu.

Toplamda 117 günde geçici olarak kapatılmasının ardından yapılan sterilizasyon işlemleri ile açılan cami sayısı bin 483’ yükseldi.

Bakanlık, herkesi ihtiyati tedbirlerle ilgili tüm talimatlara uymaya ve camilere gelenlerin güvenliği ve sağlığı için bu konuda iş birliği yapmaya çağırdı.

Şarkul Avsat