ABD’li uzmanlar: Nadir bir genom Kovid’in Çin laboratuvarında üretildiğini gösteriyor

ABD’li iki uzman, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) genom dizisinin, virüsün bir Çin laboratuvarında üretildiğini güçlü bir şekilde gösterdiğini iddia etti.

Berkeley Üniversitesi’nde fizik profesörü olan Richard Muller ve Meme kanseri ve Kovid-19 için tedaviler geliştiren Atossa Therapeutics şirketi CEO Dr. Steven Quay, Wall Street Journal’da bir makale yayınladı.

Makalede, “Virüsün laboratuvardan sızdığına dair hipotezi kabul etmenin en zorlayıcı nedeni, güçlü bir şekilde bilime dayanmaktadır. Bu Kovid-19, doğal korona virüslerinde hiç gözlemlenmemiş bir genetik parmak izine sahip” denildi.

Uzmanlar, Wuhan laboratuvarının, bilim adamlarının ölümcüllüğü artırmak için virüsleri kasıtlı olarak güçlendirecekleri ‘işlev kazanımı’ araştırmaları yürütmekle bilindiğini iddia etti.

Söz konusu makalede, “Evet, virüsün gelişimi mutasyonlar yoluyla rastgele olmuş olabilir. Ama buna inanıyor musunuz? Araştırmacılar tarafından kullanılan nadir ve doğal olmayan kombinasyonu almış olması, virüsün laboratuvardan sızma teorisinin virüsün kökenini bilmede önde gelen bir teori olduğu anlamına gelir” ifadeleri de kullanıldı.

Şarkul Avsat