ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris (ABD medyası)

Kamala Harris’in uçağı teknik arıza nedeniyle zorunlu iniş yaptı

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in ilk yurt dışı ziyaretini gerçekleştirmek için bindiği uçak kalkıştan kısa bir süre sonra teknik bir arıza nedeniyle iniş yapmak zorunda kaldı.

Uçağı Washington yakınlarındaki Andrews Üssü’ne dönerek zorunlu iniş yapan Harris gazetecilere yaptığı açıklamada “İyiyim. Hepimiz dua ettik ve durumumuz iyi” dedi.

Kamala Harris’in Sözcüsü Symone Sanders, Harris’in başka bir uçakla ziyaretini gerçekleştireceğini ve seyahat programında büyük bir gecikme yaşanmasının beklenmediğini söyledi. Sanders,“Bu teknik bir sorun. Ciddi bir güvenlik endişesi yok” ifadesini kullandı.

Guatemala’ya gitmek için havalanan uçaktaki bir gazeteci, Air Force 2 kalkış yaptığı sırada anormal bir ses duyduğunu ancak inişin normal gerçekleştiğini aktardı.

Harris bu hafta Kovid-19 salgınından ciddi bir şekilde etkilenen Guatemala’yı ve Meksika’yı ziyaret ederek bölgeye umut mesajı vermek için çalışmalar yürütecek. Kamala Harris temaslarında Beyaz Saray’ın önündeki başlıca sorunlardan olan göç ile ilgili de görüşmeler gerçekleştirecek.

Şarku’l Avsat