Suudi Arabistan ‘Nafes’ platformunu hayata geçirdi

Suudi Arabistan Spor Bakanı ve 2030 Asya Oyunları Olimpiyat Komitesi Başkanı Prens Abdulaziz bin Turki el-Faysal, 27 spor dalında kulüpler, akademiler ve merkezlerinin sahipliğinin ilk kez yabancı yatırımcılara açılmasını teşvik etmek amacıyla ‘Nafes’ platformunun başlatıldığını açıkladı.

Yaşam Kalitesi Programı kapsamında yer alan bu dev proje, Nafes platformu üzerinden gerekli lisanslara başvurarak, özel sektörün ülkede spor sektörüne yatırım yapmasını, yerli ve yabancı yatırımcılara kulüp ve akademiler kurma ve geliştirme fırsatı sağlamayı amaçlıyor.

Spor Bakanı Prens Abdulaziz, video konferans aracılığıyla katıldığı lansman töreninde, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a spor sektörünün gelişmesine gösterdikleri büyük destek nedeniyle teşekkürlerini sundu.

Nafes platformu aracılığıyla, 27 spor dalında kulüp veya akademi kurma lisansları verilebilecek.

Söz konusu spor dalları arasında, basketbol, squash, kürek, jimnastik, judo, tekvando, karete, jujitsu, güreş, binicilik, bisiklet, futbol, ​​eskrim, tenis, boks, muaythai, kickboks, rüzgar sörfü, yüzme, satranç, okçuluk, badminton gibi sporlar yer alıyor.

Şarkul Avsat