Suudi Veliaht Prens, Savunma Bakanlığı çalışanları için 8 konut ve 4 tıbbı tesisin açılışı yaptı

Suudi Arabistan Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Suudi Arabistan’ın çeşitli bölgelerinde Savunma Bakanlığı çalışanları için uygulanan yeni kalkınma projeleri kapsamında yer alan sekiz konut ve 4 tıbbi projenin açılışını yaptı. Bu projeler, dört milyar riyalden fazla bir maliyetle bakanlık tarafından yakın zamanda tamamlanmıştı.

Projeler arasında, Hafr el-Batın’daki Kral Suud üssü için konut projesi, Kuzeybatıdaki Silahlı Kuvvetler konutları, Kral Salman bin Abdulaziz Merkezi aileleri için konut projesi, Şarurah’taki silahlı kuvvetler konut projesi, Cizan’daki silahlı kuvvetler için konut projesinin ilk aşaması ve doğu bölgesindeki silahlı kuvvetler için konut projesinin ikinci aşaması bulunuyor. Bu 6 projeyle 3797 konut hizmete sunulmuş oldu.

Veliaht Prens ayrıca, kuzeybatıdaki silahlı kuvvetler hastanesine 130 yatak kapasiteli bir kalp merkezi kurma projesi ve Medine’deki Prens Sultan Silahlı Kuvvetler Hastanesi’nin genişletilmesi projesi de dahil olmak üzere bir dizi tıbbi gelişim projesinin açılışını yaptı. Genişleme projesiyle Medine’deki Prens Sultan Hastanesi’nin yatak kapasitesi 100’e çıkacak, 10 yoğun bakım ünitesi ve son teknoloji tıbbi cihazlarla donatılmış ameliyathaneler, acil servisler, radyoloji bölümü, laboratuvar, eczane ve kan bankası eklenecek.

Bu vesileyle, Savunma Bakan Yardımcısı Dr. Halid el-Biyari, Veliah Prens’in konut ve tıbbı projelerin açılışını yapmasının çok değerli olduğunu, bunun bilgeliğin bir tercümesi ve uygulaması olduğunu vurguladı. Veliaht Prensi’n silahlı kuvvetler sistemine çok önem verdiğini ve çalışanlarına yeterli barınma ve entegre sağlık hizmetleri sağlama konularında istekli olduğunu aktardı.

El-Biyari, bu hayati projelerin, mevcut sağlık tesislerinin, Kalkınma Bakanlığı’nın 2030 vizyonu Suudi stratejik hedeflerine ulaşmak için en son tıbbi ve teknik ekipmanla geliştirilmesi ve genişletilmesine ek olarak, silahlı kuvvetler çalışanları için tasarım ve uygulamada en iyi standart ve şartnamelere uygun konut birimlerinin yapılmasına yönelik bir dizi proje içinde yer aldığını vurguladı.

Şarkul Avsat