İki Kutsal Cami’nin Muhafızı Kabine’nin sanal oturumuna başkanlık etti

İki Kutsal Caminin Koruyucusu Suudi Arabistan Kralı Kral Selman bin Abdulaziz Al Saud, Kabine’nin salı günü sanal oturumuna başkanlık etti.

Kral Selman bin Abdulaziz Al Saud, oplantının başlangıcında, Kabine, Krallığın bir dizi yakın ve dost ülke ile ikili ve çok taraflı işbirliğini derinleştirmek, onlarla ilişkilerini geliştirmeye daha fazla katkıda bulunmak, öncülüğünü geliştirmek için yaptığı görüşmelerin ve istişarelerin içeriği hakkında bilgi aldı.

Kabine Krallığın bölgede ve dünyada güvenlik, istikrar ve refahın sağlanmasına ve barış, bir arada yaşama ve sürdürülebilir kalkınma kavramının güçlendirilmesine yönelik kararlı duruşunu yineledi.

Ülkenin çevre ve iklim sorunlarına uygulanabilir çözümler bulma, toprak ve doğanın korunması ve bunları Suudi Yeşil ve Orta Doğu Yeşil girişimleri aracılığıyla açık ve iddialı işaretlerle bir yol haritasına yerleştirme konusundaki güçlü pozisyonlar yinelendi.

Kabine, Krallığın terörün her türlü biçimi, tezahürü ve yöntemiyle mücadelede, terör örgütlerine finansman ve fon akışının önlenmesinde ve ideolojileriyle mücadelede uluslararası çabalara desteğini teyit etti. Krallığın bu açıdan Birleşmiş Milletler sistemi için hayati bir ortak rolündeki ilerlemesini ve benzer terör örgütleriyle birlikte temsil ettiği tehditler göz önüne alındığında, terör örgütünü kuşatmak ve nihayetinde ortadan kaldırmak için uluslararası koalisyonu destekleme konusundaki istekliliği yinelendi.

Toplantıda, Suudi Arabistan’ın uyuşturucu ile mücadelesi ve siber güvenlik konuları da ele alındı.

SPA