Maske düzenlemelerini yasaklayan Teksas Valisi Kovid-19’a yakalandı

Yeni tip koronavirüsü önlemek için zorunlu olarak kullanılan maske düzenlemelerine karşı olan Teksas Valisi Greg Abbott, kapalı bir mekânda gerçekleştirilen halka açık bir etkinliğe katılım sağladıktan sonra Salı günü yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Valilik ofisinden yapılan açıklamada, Kovid-19’a karşı tam doz aşı almış Abbott’un her gün teste tabi tutulduğunu ve bugün ilk kez PCR sonucunun pozitif çıktığı belirtildi.

AFP’nin haberine göre açıklamada, Abbott’un evinde izole altında olduğu ve sağlık durumunun yakından takip edildiği belirtildi. Ayrıca, Vali’nin Regeneron firmasının monoklonal antikor ilacını kullandığı da belirtildi.

Ofis, şu anda sağlık durumu iyi olan ve hastalık semptomları göstermeyen Vali’nin bugün yakın temasta olduğu herkesin testinin pozitif çıktığı konusunda bilgilendirildiğini sözlerine ekledi. First Lady Cecilia Abbott’un testi negatif çıktı.

Maske düzenlemeleri aleyhinde olan Abbott kamu fonu alan herhangi bir hükümet organının veya kuruluşunun Kovid-19’a karşı zorunlu aşı dayatmasını yasaklayan bir kararname yayınladı.

Abbott Pazartesi akşamı, kapalı bir alanda maske takmayan düzinelerce insanın olduğu bir etkinliğe katılmıştı.

Şarkul Avsat