Suudi Arabistan’da doğan İzmirli güzel: Büşra Pekin

Geçtiğimiz sene 15 kilo veren oyuncu Büşra Pekin, vefat eden Dilber Ay’ın hayatını oynayacağı film için 9 kilo aldı. Aldığı kilolarla ilgili konuşan Pekin, “Dilber Ay’ı oynamak büyük sorumluluk” dedi.

Çok Güzel Hareketler Bunlar ile tanınan ve başarılı oyunculuğu ile yıldızı kısa sürede parlayan genç ve başarılı oyuncu Büşra Pekin 2019 yılında hayatını kaybeden ünlü türkücü Dilber Ay’ın hayatını oynadı.

2021 yılı içinde gösterime girmesi beklenen Dilber filminde türkücünün gençliğini ve son yıllarını oynayan Büşra Pekin film için dış görünüşünde büyük değişim yaşadı.

Büşra Pekin fazla kilolarını vermek için uzun süren bir diyet programı uygulamış, spor desteği ile de tam 15 kilo vermişti. Bambaşka biri olan Pekin, verdiği kilolarla adeta bambaşka biri olmuştu.

Oyuncu Büşra Pekin, geçen yıl 15 kilo vermişti. Şimdi de Dilber Ay’ın hayatını oynamak için 9 kilo aldı. “Dilber Ay’ı oynamak büyük sorumluluk” dedi.

Nisan 2019’da ölen Dilber Ay’ın hayatını oynamak için kamera karşısına geçen Pekin, şöyle konuştu:

“Filmin ilk aşamasında çocukluktan başladığımız için kilom idealdi. İlerleyen yaşlara doğru 9 kilo aldım. Dilber Ay’ı oynamak büyük sorumluluk. Güçlü bir kadınmış helal olsun.”

BÜŞRA PEKİN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, HANGİ DİZİLERDE ROL ALDI?

Büşra Pekin 30 Haziran 1982 tarihinde Suudi Arabistan’da dünyaya geldi.

Türk tiyatro ve dizi oyuncusu olan Büşra Pekin aslen İzmirlidir.

Dokuz Eylül Üniversitesi GSF Tiyatro Bölümünden mezundur.

2005 yılında BKM Mutfak oyuncularına katılmıştır ve hâlen BKM Mutfak bünyesinde sahneye çıkmaktadır.

En sevilen tiplemelerinden biri de ‘Havuçlu Anne’dir.

2010’da, Neşeli Hayat filmindeki rolüyle Sinema Yazarları Derneğinin düzenlediği ödül töreninde SİYAD En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

Haber İskelesi