Festival kapsamında düzenlenen eğlenceler ve gösteriler büyük ilgi çekti. (Fotoğraflar: Saleh Al-Ghannam)

Riyad Sezonu oyun tutkunlarını bir araya getirdi

Festivalde elektronik oyun tutkunları için çeşitli eğlence platformları ve para ödülleri dağıtılan yarışmalar düzenlendi.

Riyad Sezonu kapsamında düzenlenen ve çeşitli aktiviteleri, rekabetçi turnuvaları ve farklı yaşlardaki oyuncuların geniş bir katılımıyla 34’ten fazla oyunun ve yarışmanın yer aldığı etkinlikler bugün sona eriyor. Riyad Sezonu’nun söz konusu etkinliği dünyanın dört bir yanından elektronik oyun severlerin buluştuğu bir festivale sahne oldu.

Festival, başta Call of Duty ve PUBG olmak üzere izleyicilerin beğenisini kazanan oyunlarla rekabetin gücünü gösterdi. Riyad Sezonu internet sayfasından satışa çıkan biletler kısa süre içinde tükendi.

Festivalde, dünyanın dört bir yanından 16 takımın katılımıyla ilk PUBG Mobile turnuvası düzenlendi.

Seyirciler, festival boyunca konforlu koltuklarla donatılan 500 ekrana akın etti. Futbol, ​​serbest güreş, serbest dövüş ve diğer spor dallarından çeşitli oyunlar, sahada çok sayıda Arap ve uluslararası izleyicinin coşkulu katılımıyla düzenlendi. Hayranlarıyla bir araya gelen oyuncularla tanışma ve fotoğraflar çekme fırsatı sunuldu.

Oyun tutkunları ile yeni teknolojilerin buluştuğu festival teknik deneyimlerin transferine de olanak sağladı.

Festivalde izleyicilerin akın ettiği eğlenceli yarışmalar da düzenledi En fazla ilgiyi festival ziyaretçilerinin favori oyun karakterlerinin canlandırıldığı Cosplay yarışması çekti.

Pazartesi günü çok sayıda yerel ve uluslararası jüri tarafından seçilen isimlere yarışmalar kapsamında 70 bin riyal (19 bin dolar) değerindeki ödülleri verildi.

Uluslararası festival ve sergiler sektöründe yeni konseptler oluşturan ve bunları farklı bir eğlence anlayışıyla organize eden festival, geniş bir kitlenin tutkusunu karşıladı.  Elektronik oyunlarla ilgilenenlere dünyadaki en son teknolojilere erişme fırsatı verdi. Riyad Sezonu’nun hedeflerine ve taahhütlerine uygun olarak düzenlenen festivalde dünya çapında benzersiz deneyimler sunuldu.