Angelina Jolie’den eşcinsel ilişki içeren yeni filmini yasaklayan Körfez ülkelerine tepki

Sinema oyuncusu Angelina Jolie yeni filmi “Eternals” filminin bazı Körfez ülkelerinde yasaklanmasına tepki gösterdi.

Suudi Arabistan, Katar ve Kuveyt’in filmde eşcinsel ilişki içeren bazı sahnelerin sansürlenmesini istediği ancak yapımcı şirket Disney’in bu talebi reddettiği belirtildi.

Marvel’ın 200 milyon dolar bütçeli filminde Thena adlı savaşçıyı canlandıran Jolie “Seyirciler için üzgünüm ve Marvel bu sahneleri kesmeyi reddettiği için gururluyum” diye konuştu.

Bir Avustralya haber sitesine açıklama yapan Jolie “Günümüz dünyasında insanların Phastos’un ailesinin ve ilişkisinin güzelliğini ve sevgisini nasıl göremediklerini hala anlamıyorum” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Ünlü oyuncu ayrıca “Bu konuda nasıl kızarlar, bundan tehdit hissederler, bunu onaylamazlar ya da takdir etmezler, bu bir cahillik” ifadelerini kullandı.

Yönetmenliğini bu yıl Nomadland aslı filme en iyi yönetmen Oscar’ını alan Chloe Zhao’nun üstlendiği filmde 10 ölümsüz, sapkınlarla mücadele ediyor.

Filmde Amerikalı oyuncu Brian Tyree Henry’nin canlandırdığı Phastos, Lübnanlı aktör Haaz Sleiman’ın canlandırdığı karakter eşcinsel bir ilişki yaşıyor.

Phastos Marvel’ın ilk eşcinsel başrol karakteri.

Film; Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’da gösterime girmeyecek.

Euronews