İmza töreninden bir kesit (Şarku’l Avsat)

Hadeed ile Kızıldeniz Kalkınma Şirketi mutabakat zaptı imzaladı

Suudi Arabistan Temel Endüstriler Kurumu’nun (SABIC) bir yan kuruluşu olan demir çelik şirketi Hadeed ve Kızıldeniz Kalkınma Şirketi, ‘Kızıldeniz Projesi’ için çelik tedariği hakkında görüşmeleri başlatma ve iki taraf arasında bilgi alışverişi yapılmasını öngören bir mutabakat zaptı imzaladı.

SABIC’in Riyad’daki ana merkezinde imzalanan mutabakat zaptı, kurumun 2030 Vizyonu’nun gerçekleştirilmesine katkıda bulunmaya ve ülke ekonomisini canlandırmaya olan bağlılığını yansıtıyor.

SABIC Başkan Yardımcısı ve CEO’su Yusuf Abdullah el-Benyan, “İmzalanan mutabakat zaptı, SABIC’in ülkenin hızlandırılmış dönüşümü desteklemeye devam eden bağlılığını ve 2030 Vizyonu hedeflerine uygun olarak ekonomik kalkınmayı geliştirmeye yönelik sürekli çabalarını göstermektedir” dedi.

Kızıldeniz Kalkınma Şirketi CEO’su John Pagano ise, “Suudi Arabistan’ın prestijli şirketi SABIC ile bu mutabakat zaptını imzalamaktan memnuniyet duyuyoruz. Gelecekte iki şirket arasındaki işbirliği yollarını tartışmak için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

Şarku’l Avsat