Suudi Arabistan Spor Bakanı Prens Abdulaziz bin Turki el-Faysal (SPA)

Suudi Arabistan Spor Bakanı, F1 pistinin hazırlıklarını denetledi

Suudi Arabistan Otomobil ve Motosiklet Federasyonu Başkanı Prens Halid bin Sultan el-Faysal, pistin hazırlıklarının tamamlandığını belirtti.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA, Suudi Arabistan Spor Bakanı Prens Abdulaziz bin Turki el-Faysal’ın, 3-5 Aralık tarihleri arasında Cidde Korniş’te düzenlenecek olan Formula 1 yarışının pistinde denetlemelerde bulunarak açıklama yaptığını bildirdi.

Suudi Arabistan Spor Bakanı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bütün motor sporları tutkunlarının hayali olan bu büyük etkinliğe ev sahipliği yapma ayrıcalığına sahibiz. Suudi Arabistan, bu etkinliğe ev sahipliği yapma ayrıcalığına öncelikle Allah’ın izni ve sonra da Veliaht Prens’in destekleriyle elde etti. VİZYON 2030 hedeflerine ulaşmak için daha iyi etkinliklere de ev sahipliği yapacağımızın sözünü veriyoruz.”

Prens Faysal, Suudi Arabistan’ın, vatandaşlarının ve şirketlerinin yaptığı işlerle gurur duyduğunu belirtti.

Mekke Valisi ve Kral Selman’ın Danışmanı Prens Halid el Faysal dün, Formula 1 yarışı başlamadan önce yapılan son hazırlıkları denetledi. Suudi Arabistan Otomobil ve Motosiklet Federasyonu Başkanı Prens Halid bin Sultan el-Faysal’ın tesis hakkında yaptığı açıklamayı dinledi.

Prens Halid bin Sultan al-Faysal, Mekke Valisi’ne, yarış pistinin 27 tur ve 6 bin 175 metre uzunluğuyla F1 tarihinin en uzun ikinci pisti olduğunu söyledi.

Suudi Arabistan Otomobil ve Motosiklet Federasyonu Başkanı Prens Halid bin Sultan el-Faysal, pistin hazırlıklarının tamamlandığını da belirtti.

Arab News