İmza töreninden bir kesit

Suudi Arabistan Temel Endüstriler Şirketi ve Umman merkezli Okio grubundan anlaşma

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman’ın Umman ziyareti sırasında iki ülke arasında birçok anlaşmaya varıldı.

Suudi Arabistan Temel Endüstriler Şirketi (SABIC) ve Umman merkezli Okio grubu, Dukm Özel Ekonomi Bölgesi’nde ortak bir petrokimya kompleksinin kurulmasını incelemek üzere bir mutabakat zaptı imzaladı.

Bu bağlayıcı olmayan mutabakat zaptı, potansiyel işbirliği çalışması için başlangıç ​​ve yol gösterici koşulları belirliyor, iki tarafın projenin fizibilitesini tartışma ve değerlendirme niyetlerini ifade ediyor.

SABIC Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Fakih, “Okio grubu ile bu mutabakat zaptını imzalamaktan gurur duyuyoruz. Çünkü her zaman bölgesel ve küresel düzeyde sürdürülebilir büyüme elde etmek için işbirliği girişimleri geliştirmeye ve verimli ilişkiler kurmaya odaklandık. Çeşitli küresel ürün portföyümüz ve üretim yetkinliğimiz sayesinde, 2030 Vizyonu hedeflerini gerçekleştirmede oynadığımız role benzer şekilde, Umman’daki imalat sanayilerinin gelişimine yardımcı olabileceğimizden eminiz” dedi.

Şarkul Avsat