Bahreyn Kralı ve Umman Sultanı’ndan Kral Selman’a mektup

Umman Sultanı Heysem bin Tarık, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’e iki ülkeyi birbirine bağlayan kardeşlik ilişkilerini ve bu ilişkileri her alanda ilerletme arzusunu dile getiren bir mektup gönderdi.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan bin Abdullah, Körfez İş Birliği Ülkeleri (KİK) toplantısında mektubu Ummanlı mevkidaşı Bedr bin Hamad bin Hammud el-Busaidi’den teslim aldı. Taraflar, toplantıda iki ülke arasındaki ikili ilişkileri güçlendirmenin ve çeşitli alanlarda iş birliği yapmanın yollarını ele alırken iki ülkenin ortak çıkarlarını ilgilendiren bölgesel ve uluslararası konular hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife de Kral Selman’a bir mektup gönderdi. Mektupta iki kardeş ülke ve halklarını birbirine bağlayan güçlü ve sağlam ilişkilerin her düzeyde geliştirilmesi yolları ele alındı.

Bahreyn Dışişleri Bakanı Dr. Abdullatif ez-Zeyyani, Bahreyn Kralı Hamad bin İsa’nın mektubunu KİK’in Riyad’daki merkezinde gerçekleşen toplantıda Prens Faysal bin Ferhan’a teslim etti. Toplantıda, iki ülke arasındaki ilişkiler ve bu ilişkilerin çeşitli alanlarda güçlendirilmesinin yolları ele alınırken iki ülkenin ortak çıkarlarını ilgilendiren bölgesel ve uluslararası konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Şarkul Avsat