İran’dan herhangi bir İsrail saldırısına ‘ezici’ yanıt verme sözü

İran Genelkurmay Başkan Vekili Tümgeneral Gulam Ali Raşid, İran’ın herhangi bir İsrail saldırısına ‘ezici’ şekilde yanıt vereceğini söyledi.

İran merkezli Nour News haber sitesine göre, Gulam Ali Raşid dün başlayan askeri tatbikatlar sırasında basına yaptığı açıklamada, “İsrail İran’a saldırırsa, silahlı kuvvetlerimiz saldırıyı gerçekleştirmek için kullanılan tüm merkezler, üsler, yollar ve tesislere derhal karşı saldırıda bulunacaktır” dedi.

İsrail ise, diplomasi yolunun Tahran’ın nükleer programının hızlı gelişimini durduramaması halinde daha fazla adım atabileceği konusunda uyardı.

Diğer yandan, Buşehr eyaleti Vali Yardımcısı Muhammed Taki İrani, Devrim Muhafızları’na bağlı Fars haber ajansına yaptığı açıklamada, bu sabah Buşehr Nükleer Santrali çevresinde duyulan seslerin, savunma sisteminin yeteneklerini artırmaya yönelik hava savunma tatbikatlarından kaynaklandığını bildirdi.

İranlı yetkili, söz konusu tatbikatların sabaha karşı 05.00’da silahlı kuvvetler ile tam bir hazırlık ve koordinasyon içinde gerçekleştirildiği bilgisini de verdi.

Şarku’l Avsat