Riyad Üçlü Gecesi sanatçıları özel bir gecede bir araya getirdi (Riyad Sezonu)

Suudi Arabistan’da Riyad Üçlü Gecesi isimli dev konserle yeni yıl karşılandı

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad, bir yılı uğurlayıp, yeni bir yılı karşılarken tarihi bir geceye tanık oldu.

Riyad Şehir Bulvarı’ndaki ‘Muhammed Abdu Arena’ tiyatrosunda Arap dünyasından 14 ünlü ismin katılımıyla dev bir konserle yeni yıl karşılandı.

Gece yarısından sonra başlayan havai fişek gösterileriyle 2022 yılına coşkulu bir giriş yapıldı.

Riyad Üçlü Gecesi’nde Muhammed Abdu, Abdulmecid Abdullah, İbadi Al-Cevher, Abdullah Al Ruveyşid, Nebil Şuail, Macid Al-Mühendis, Ahlam, Neval Al-Kuveytiyye, Esala Nasri, Ali Bin Muhammed, Engam, Asil Ebu Bekir, Esma Lemnur ve Fahd Al Kubeysi gibi Arap dünyasının yıldızları bir araya geldi.

Riyad Üçlü (Trio) Gecesi’ne katılan sanatçılara şef Velid Fayed liderliğindeki Mısır Müzik Orkestrası eşlik etti.

Sanatçılar listelerindeki şarkıları üç şarkıcı ile düet yaparak söyledi.

Suudi Arabistan Eğlence Otoritesi Yönetim Kurulu Başkanı Turki Al eş-Şeyh, geceye katılan sanatçılar ve seyircilere hitaben yaptığı konuşmada, geceyi ‘tarihi’ olarak nitelendirdi.

Suudi Arabistan Müzik Evi Eğitim Enstitüsü Genel Müdürü Dr. Ayman Tayser ise, Şarku’l Avsat’a verdiği röportajda, “Suudi Arabistan’da sektörde tanık olunan önemli dönüşümler ışığında sanat gelecek vaat ediyor ve pazar tüm yeteneklere susamış durumda. Sanatsal ve müzikal yetenekler için piyasanın açık olduğunu, iş fırsatlarının mevcut olduğunu ve yaratıcı alanların hazır olduğunu göreceksiniz” dedi.