Suudi Arabistan Bakanlar Kurulu aşıları hızla tamamlama çağrısında bulundu

Suudi Arabistan Bakanlar Kurulu, video konferans aracılığıyla Kral Selman bin Abdulaziz başkanlığında bugün toplandı.

Toplantıda, vatandaşlar, ülkede yaşayan yabancılar ve umre ziyaretçilerinin sağlık ve güvenliğini korumak için yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tüm tedbirlere uyulması ve aşı dozlarının hızla tamamlanması gerektiği ifade edildi.

Bakanlar, koronavirüs ve mutasyona uğrayan varyantlara ilişkin gelişmelerin yanı sıra yerel ve küresel olarak en son istatistikler hakkında bir dizi raporu gözden geçirdi.

Kral Selman, toplantının başında Şura Meclisi’ne kendisine verilen görevleri yerine getirme çabalarından dolayı teşekkür ederek, ülkenin kuruluşundan bu yana izlenen, İslam hukuku ve istişare ile çalışma konusundaki yaklaşımın devam ettiğini dile getirdi.

Bakanlar, Şura Meclisi toplantısında ülkenin iç ve dış politikasının yanı sıra önemli bölgesel ve uluslararası meselelerdeki duruşuna ilişkin yıllık konuşmasına övgüde bulundu.

Toplantıda, Suudi Arabistan ile birkaç kardeş ve dost ülke arasında işbirliğini güçlendirmek ve ilişkileri geliştirmek amacıyla son birkaç gün içinde yapılan görüşmeler gözden geçirildi.

Enformasyon Bakanı Vekili Dr. Macid el-Kasabi’nin toplantının ardından Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’ya bildirdiğine göre, Bakanlar Kurulu’nda bölge ve dünyadaki gelişmeler ile güvenliği, barışı, istikrarı ve refahı artırmak için bu bağlamda sarf edilen uluslararası çabalar ele alındı.

Bakanlar Kurulu toplantısında ülkenin iç işlerine ilişkin bir takım kararlar da alındı.

Şarku’l Avsat