El-Ula’nın kalbinde olağanüstü Dolce & Gabbana etkinliği

Dolce & Gabbana’nın temsil ettiği İtalyan zarafeti ve asaleti, moda evinin en ünlü koleksiyonlarını sunduğu olağanüstü bir etkinlikle, Arapların kayalar üzerindeki eski yazıtlarını, sanat, güzellik ve kültür izlerini hala koruyan tarihi Cebel İkma’nın kalbinde 27 Ocak’ta, Suudi Arabistan’ın el-Ula şehrinde, tarihin ve medeniyetin mirasçıları ile buluşuyor.

Süvarilerin Modası adını taşıyan gösteri, atlar için tasarlanmış aksesuarlar ve giysilerle birlikte, tarihi mirasının derinliğini sanatsal olarak yansıtmak için böyle isimlendirildi. Bu gösteri, Arap atlı savaşçılarının prestijini, imza gravürleri ve lüks parçalarıyla tanınan Maison’un zarafetiyle birleştirerek, atlar ve modeller arasındaki uyumu göstermek için tasarlandı.

Gösteri aynı zamanda Suudi atlarının özgünlüğünü, atlar ve savaşçılara ait üst düzey Dolce & Gabbana tasarımlarının yaratıcılığını sergiliyor. Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’nda dünyanın en büyük ayna kaplı binası olarak gösterilen Maraya salonunda, yerel at tımarlama gelenekleri ve zamanla insan uygarlıkları için buluşma yeri olan el-Ula’nın değeri vurgulanıyor.

Özellikle Arabistan Yarımadası uygarlıkları için merkez olarak kabul edilen bu gösteri, gelenek ve sanat dolu ruhuyla, el-Ula şehrinin zarafet ve güzelliği kucaklamadaki küresel rolünün bir ürünü. Uluslararası moda evlerini kendine çeken, özelliklerini çölün güzelliğinden, dağların görkeminden ve büyüleyici kokulu tarihinden ilham alan el-Ula, benzersiz gösteri sunuyor.

Bu büyüleyici etkinlik, ziyaretçilere Dolce & Gabbana’nın usta terzisiyle tanışma fırsatı vererek, çok özel ve benzersiz tercihler arasından seçim yapmalarını sağlıyor. Alta Moda koleksiyonu, el sanatlarını keşfetme ve insan elinin en güzel şiirsel ve duygusal eserlerini onurlandırma yolculuğu olduğu için etkinlikten aslan payını alıyor.

Balich Wonder Studio tarafından tasarlanıp üretilen İkma’daki el-Fursan defilesi, eşsiz güzelliği ve zarafetiyle çağlar boyunca tüm dünyada tanınan Arap atlarının safkan geleneklerini ve sevgisini ortaya çıkaran özel bir defile. El-Ula’nın başlıca tarihi ve arkeolojik alanlarından biri olan Cebel İkma, Akdeniz halklarının dokunuşuyla el işi moda tasarımında yaratıcılığın sergilendiği özel bir geceye tanık olacak.

Etkinlik, birkaç yüzyıl önce şehirde yaşayan eski Arapların sanatsal arşivi olan el-Ula’daki Cebel İkma’da yapılıyor. Müzik aletlerinin yazıtlarını taşıyan Dadan, Lihyan ve Nebatiler gibi bir dizi Arap medeniyetinde ve krallığında müzik ve sanatın varlığını yansıtıyor. Cebel İkma’daki bu zengin yazıtlar, ziyaretçilere Arap dilinin kökenleri ve gelişim aşamaları hakkında ender bir bakış açısı sağlıyor. Atlı savaşçıların modalarını gösteren şov, görsel sahnenin güzelliği ile tamamlanan, zarafet, müzik ve sanattaki yüksek zevke tanık olmak için ilham verici bir etkinlik.

Şarkul Avsat