KİK Genel Sekreteri, Güney Köre liderini kabul etti (Şarku’l Avsat)

KİK Genel Sekreteri ve Moon Jae-in, Körfez ile Güney Kore arasındaki ortaklığı güçlendirmenin önemini vurguladı

Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Genel Sekreteri Dr. Nayef el Hacraf bugün Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in’i kabul etti.

Taraflar görüşme sırasında, KİK ve Güney Kore arasındaki yakın işbirliğinin her alanda güçlendirilmesinin önemini vurguladı.

Görüşmede, KİK ile Güney Kore arasında bugün imzalanan serbest ticaret anlaşmasının yanı sıra iki taraf arasında müzakerelere ilişkin görev tanımları memnuniyetle karşılandı.

Uluslararası arenadaki son gelişmelerin masaya yatırıldığı görüşmede, bölgesel meselelere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Taraflar ayrıca, özellikle ekonomik, yatırım, ticari ve kültürel alanların yanı sıra her iki tarafın ortak çıkarlarına hizmet etmek için yenilenebilir enerji, savunma sanayi, sağlık ve dijital eğitim alanlarında stratejik ortaklıkların güçlendirilmesini ele aldı.

KİK Genel Sekreteri, Körfez ve Güney Kore ilişkilerinin önemine değinirken, bunları geliştirme ve mevcut fırsatları değerlendirme konusundaki istekliliğe atıfta bulundu.

Şarku’l Avsat