Bocelli el-Ula’da şarkılarını seslendirecek. Dinleyiciler şimdiden onun bir sonraki ziyareti için sabırsızlanıyor

Dünyaca ünlü opera sanatçısı Bocelli dördüncü kez el-Ula’da

İtalyan opera sanatçısı Andrea Bocelli dördüncü kez el-Ula’da sahne alacak

İtalyan opera sanatçısı Andrea Bocelli dünya tarihinin en ünlü sanatçılarından biri olarak Maraya’daki olağanüstü performansıyla dinleyicilerini bir kez daha büyülemek için dördüncü kez el-Ula’ya geldi.

75 milyonu aşkın plak satışıyla dünyanın en ünlü sanatçılarından biri olan Bocelli, Tantora’daki kış kutlamalarının bir parçası olarak Cuma günü sahne alması planlanıyor.

Dünyanın dinlediği en iyi müzikal performanslara ev sahipliği yapan, tarih kokan el-Ula dağları arasında, Bocelli’nin sesi dördüncü kez yankılanacak.

Klasik müziği modern izleyici kitlesi ve başarısıyla tanınan prestijli İtalyan sanatçının adı uluslararası pop listelerinde yer aldı. 1998’de, Quest for Camelot adlı animasyon filminde yer alan ve Akademi Ödülü’ne aday gösterilen The Prayer’da Celine Dion ile birlikte rol aldı. Bir yıl sonra ise, Grammy Ödülleri’nde En İyi Yeni Sanatçı dalında aday gösterildi.

Nisan 2021’de Suudi Arabistan’a yaptığı bir önceki ziyarette Bocelli, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki el-Hicr’de gerçekleşen en son konserle dinleyiciler tarafından sonsuza kadar hatırlanacak göz kamaştırıcı bir performans sergiledi.

Oğlu Matthew ve 9 yaşındaki kızı Virginia ile aynı sahneyi paylaşan sanatçı, Ortadoğu’nun en önemli bu miras alanında tatlı sesiyle onu izleyen kalabalığa baba-kız “Hallelujah” şarkısını seslendirdi.

Böyle bir mekanda performans sergilemenin aile ve sahnedeki tüm müzisyenler için çok özel bir an olduğunu söyleyen Bocelli, “İnsanlık tarihi, mirası ve kültürü açısından bu kadar zengin, ilham verici bir yerde, burada olmak ve tarihi bir anın gerçekleşmesine katkıda bulunmak gerçekten unutulmaz bir an” dedi.

Bocelli, 2018’de sahne aldığı, yeniden açılan Maraya Salonu’nda 12 Şubat’ta sona erecek olan Tantora’da Kış Festivali’nin çatısı altında düzenlenen El-Ula’da Kış Etkinlikleri (The Moments of Al-Ula) kapsamında  konser verecek.

Suudi Arabistan’ın kuzeybatı çölünde hayranlık uyandıran ve 9 bin 740 m2  ayna kaplı yüzeyiyle Maraya konser salonu, dünyadaki en büyük aynalı bina olması özelliğiyle Guinness Dünya Rekoru’nu elinde tutan eşsiz bir mekan.

Uluslararası İtalyan sanatçının hayranlarının akınına tanık olacağı, en ünlü şarkılarını seslendireceği konserinin biletleri satışa çıkar çıkmaz tükendi.

Şarku’l Avsat