Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, ESCWA Genel Sekreteri Rola Dashti’yi ağırlarken (Arap Birliği)

ESCWA, Arap Birliği’ni 2045 Vizyonu için işbirliğine davet etti

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, Birleşmiş Milletler Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) Genel Sekreteri Rola Dashti’yi Mısır’ın başkenti Kahire’deki Arap Birliği Genel Merkezi’nde ağırladı.

Arap Birliği’nden yapılan açıklamaya göre Gayt, görüşmede Arap Birliği ile ESCWA arasındaki ortaklığa övgüde bulundu. Gayt, Arap ülkelerinde kalkınmayı sağlamak ve iki kurum arasında gösterilen tüm çabalar için övgüde bulunarak yeni ortaklıklar kurulmasını istediğini belirtti.

Dashti, görüşmede Gayt’a Arap ülkelerinin kalkınmasını sağlamak için çeşitli alanlarda ortaklığı ve iletişimi geliştirmenin amaçlandığı, ‘Umudu Yeniden İnşa Etmek’ başlıklı 2045 Vizyonu hakkında bilgi verdi. Dashti, 2045 Vizyonu’nun hazırlanmasında ve uygulanmasında Arap Birliği ile işbirliği yapılmasını arzu ettiğini ifade etti.

Gayt, 2045 Vizyonu için ESCWA ile işbirliği yapmaya istekli olduğunu belirtti ve Arap Birliği Genel Sekreterliği’nin Birleşmiş Milletler ile aynı hedeflere sahip 2045 Vizyonu için tüm imkanları kullandığını açıkladı. Gayt, Arap Birliği’nin, özellikle bölgede yaşanan zor günlerde, bölge ülkelerinde kalkınmayı sağlamak için umudun simgesi olduğunu kaydetti.

Gayt, 2045 Vizyonu hedeflerinin gerçekleştirilmesi ve ilerleme kaydedilmesi için ESCWA ve diğer müttefikleri ile çeşitli planlar ve projeler için işbirliği yapılmasının önemli olduğunu belirtti.

Şarku’l Avsat