Suudi Arabistan Savunma Bakanı Yardımcısı Prens Halid bin Selman (SPA)

Prens Halid bin Selman, BM ve ABD’nin Yemen temsilcileri ile görüştü

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Yardımcısı Prens Halid bin Selman, Yemen’de ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak için Yemen’deki meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu’nun önemli görevler üstlendiğini belirtti.

Prens Halid bin Selman, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi Hans Grundberg ile görüştüğünü belirtti. Selman yaptığı açıklamada “BM Yemen Özel Temsilcisi Hans Grundberg ile Yemen hakkındaki gelişmeleri ve BM’nin Yemen için güvenlik ve istikrar sağlanmasına yönelik çabalarını görüştük. Arap Koalisyonu’nun Yemen’de ve bölgede istikrarı ve güvenliği sağlama konusunda kararlı olduğu hakkında güvence verdim” dedi.

Öte yandan ABD’nin Yemen Özel Temsilcisi Tim Lenderking ile görüşen Prens Halid bin Selman,  Yemen’deki gelişmeleri ele aldı. Prens Halid bin Selman, Lenderking’e Suudi Arabistan liderliğindeki Arap Koalisyonu’nun Yemen hükümetini ve halkını destekleyeceği hakkında güvence verdiğini açıkladı. Görüşmede Prens, kardeş Yemen halkının taleplerini karşılamak ve bölgenin güvenliğini ve istikrarını sağlamak için ülkede siyasi bir çözüm bulunması gerektiğini ifade etti.

Şarku’l Avsat