Al Ula Tasarım Ödülü sahiplerini buldu

Suudi Arabistan Tasarım Festivali kapsamında dün Al Ula Tasarım Ödülü’nü kazanan isimler açıklandı.

Kültür Bakanı ve Ula Kraliyet Komisyonu Başkanı Prens Bedir bin Abdullah bin Ferhan’ın katılımıyla düzenlenen ödül töreninde 400 kişinin arasından seçilen 6 kişiye ödülleri teslim edildi.

Prens Bedir bin Abdullah, “Ödül, Ula Kraliyet Komisyonu’nun, Ula’nın tüm sanatçılar ve tasarımcılar için ilham verici bir destinasyon olması yönündeki stratejisinin temel direkleri olan kültür ve sanat hareketini zenginleştirmede önemli bir adımdır” dedi.

Ula Tasarım Ödülü, dünyanın her yerinden tasarımcılara Ula’nın mirası, doğası ve sanatından ilham alan konseptler yaratmaları için açık bir davet sundu ve 400’den fazla başvuru aldı.

Ödül kazanan sanatçıların tasarımları üretilecek ve Ula’nın kültürel perakende satış noktalarında ve bazı platformlar aracılığıyla satılacak.

Sanat ve Yaratıcı Planlama Direktörü Nura ed-Dabal kazananları tebrik ederek, “Yarışmaya katılanların Ula’nın özünü izleyiciye gösteren çalışmalarıyla jürinin beğenisini kazandı. Al Ula Tasarım Ödülü’nü kazanan isimleri motive etme çabalarına devam edileceğini duyurmaktan memnuniyet duyuyorum” diye konuştu.

Al Ula Tasarım Ödülü’nü kazananlardan olan Tarık Kasuf ise, “Yeni ürünler geliştirmek zorlu bir yolculuktu. Al Ula Kraliyet Komisyonu’nun bu fırsatı dünya çapındaki sanatçılara sağlama çabalarını takdir ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Şarkul Avsat