700'den fazla küresel lider ve gelişmekte olan teknoloji şirketi LEAP’e katılıyor

Suudi Arabistan’dan geleceğin teknolojileri için dünyanın en büyük organizasyonu

6 platformdaki değişim ve yeniliklerin konuşulacağı 380 oturum düzenlenecek

Teknolojinin geleceği ve insanlığın refahındaki rolü ile ilgili en büyük teknik organizasyon olan uluslararası teknoloji konferansı LEAP bugün Suudi Arabistan’da başlıyor.

Dünya genelinde dikkat çeken bu teknoloji organizasyonu, Suudi Arabistan’ın bölgesel ve küresel konumunun, teknik, dijital ve yenilikçi liderliğinin teyidi, güçlendirilmesi ve Suudi Arabistan Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Veliaht Prens Muhammed bin Selman bin Abdulaziz’in özen ve ilgisine sahip teknik alanlarda ve gelecek vaat eden sektörlerde ‘Vizyon 2030’ hedeflerine ulaşmak için atılan adımlardan biri.

Organizasyonda, teknolojinin geleceğini, değişkenlerini öngörmek ve teknolojiyi kullanarak çalışmak, toplumların yaşamını iyileştiren daha müreffeh bir gerçeklik oluşturmak için 6 platformda, yaklaşık 350 uluslararası ve yerel konuşmacının katılımıyla, 380’den fazla oturum yapılarak teknolojinin geleceği konuşulacak.

Suudi Arabistan 700’den fazla küresel lider ve gelişmekte olan teknoloji şirketinin katıldığı LEAP organizasyonu ile dünyanın dört bir yanından düşünce ve değişim liderleri için buluşma noktası olacak ve bu sayede küresel teknoloji inovasyonu için gerçek hedef olarak uluslararası konumunu güçlendirmeyi ve son küresel teknolojileri takip etmeyi hedefliyor.

Suudi İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ile Siber Güvenlik, Programlama ve Drone Federasyonu ve bir dizi yerel ve uluslararası kuruluş ile işbirliği içinde ‘Geleceğe göz atmak’ sloganı altında organize edilen konferansta; dijital ekonomi, nesnelerin interneti, biyolojik ve sağlık teknolojileri, nicel bilimler, akıllı madencilik, insansız sistemler, uzay ve uydular, finansal teknolojiler ve açık kaynak konuları tartışılıyor.

Konferansın oturum aralarında, bir milyon dolar değerindeki ödüller için yarışacak 90 gelişmekte olan teknoloji şirketinin yer aldığı yarışma, girişimciler büyük küresel yatırımcılardan oluşan heyetin önünde sunumlarını yapacak ve ilk 10 girişimci belirlenecek. Ayrıca yaratıcılık, yenilikçilik, işler ve bireyler üzerindeki etkiye odaklanarak süreçlerin avantajlarını sergileme fırsatı elde etmek için katılımcıların bir araya geleceği oturumlar düzenlenecek.