Kral Selman ‘İhsan Platformu’ üzerinden ikinci yardım kampanyasının başlatılmasını onayladı

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, hayır işleri için ikinci ulusal kampanyanın 8 Nisan Cuma akşamı başlatılmasını onayladı.

Suudi Arabistan Veri ve Yapay Zeka Otoritesi (SDAIA) Başkanı ve İhsan Yardımlaşma Platformu Denetleme Komitesi Başkanı Dr. Abdullah bin Şeref el-Gamdi, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın hayır işlerinde gösterdiği özen ve büyük desteğe övgüde bulundu.

Gamdi, İhsan Yardımlaşma Platformu’nun Veliaht Prens’ten aldığı sınırsız desteğin, toplumun çeşitli kesimlerinden faydalanıcılara yüksek verimlilikle destek sağlanmasını kolaylaştırmaya ve hızlandırmaya katkıda bulunduğunu dile getirdi.

SDAIA, geçtiğimiz yıl kampanyanın ilk yılında Ramazan ayı boyunca elde ettiği büyük katılımın ardından, bu yıl da hayır işleri için ikinci ulusal kampanyasını başlatıyor.

Kampanya hayırseverlerin, finansörlerin ve bağışçıların bu bağışlarını İhsan platformunun sunduğu çeşitli hayır fırsat ve alanlarına güvenli dijital bir şekilde yapmalarını sağlıyor.

İhsan platformu, Suudi Arabistan düzeyinde bağış yapmakla ilgili ulusal platformları bir araya getirerek sosyal sorumluluğun artırılmasına, kalkınma çalışmalarının etkinliğinin artırılmasına, milli aidiyet ve insani çalışmaların değerlerinin yükseltilmesine katkıda bulunuyor. Aynı zamanda güvenilirlik, şeffaflık ve bağış toplama kolaylığını artırıyor.

İhsan platformu, 12 devlet kurumu ve tüzel kişiden oluşan bir Denetleme Komitesi tarafından izleniyor.

Platformun kuruluşundan bu yana aldığı toplam bağışlar bir milyar 450 milyon riyali aştı ve 4 milyondan fazla yararlanıcıya fayda sağlandı.

Şarkul Avsat