NEOM kapılarını ABD’li yatırımcılara açtı

NEOM, ABD’li yatırımcılar ve iş ortakları ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Suudi Arabistan’ın dev projesi kapsamında yürütülen çalışmalar ve NEOM’un geleceği tanıtıldı. NEOM CEO’su Mühendis Nazmi en-Nasr konuşmasında şunları söyledi:

“ABD’ye yaptığımız ziyaretin amacı, şirketleri ve ABD’deki iş dünyasına NEOM’da kaydettiğimiz ilerlemeyi göstermektir. NEOM’daki yatırım fırsatlarının yanı sıra küresel zorlukların üstesinden gelmek için gösterilen çabaları destekliyoruz.”

Nasr, başta finans, işletme, yatırım, teknoloji ve sanayi olmak üzere çeşitli sektörlerdeki 700’den fazla kişinin toplantıya katıldığını belirtti. Yapılan açıklamada NEOM için ortaklık kurmak ve NEOM ve Suudi Arabistan’a yatırım yapılmasını sağlamak için Suudi Arabistan Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın öncülüğünde çalışıldığı kaydedildi.

Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçiliği’nde ABD’deki burslu öğrencilerin onuruna bir de kutlama düzenlendi. Birbirinden yetenekli ve başarıları öğrenciler, devletin eğitim alanına gösterdiği ilgi kapsamında kutlamaya katıldı.

Neom, ‘NEOM’u Keşfet’ başlığı altında projenin yetenek ve yatırım beklentilerini sunmak için daha önce de İngiltere’de bir toplantı düzenlemişti. Toplantıda NEOM’un geliştirilmesi ve sürecin hızlandırılması ile çeşitli şirketler ile iş birliği yapılması için yürütülen çalışmalar ele alınmıştı.

Şarkul Avsat