Kral Selman, Yemen Başkanlık Konseyi Başkanı ve üyelerini kabul etti

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Yemen Başkanlık Konseyi Başkanı Raşid el-Uleymi ve beraberindeki heyeti Cidde’deki Selam Sarayı’nda kabul etti.

Kral Selman, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın da katıldığı görüşmede, Suudi Arabistan’ın Yemen Başkanlık Konseyi’ne verdiği desteği dile getirerek, Yemen ve kardeş Yemen halkının güvenlik ve istikrarını sağlamak için kendilerine başarılar diledi.

Yemen Başkanlık Liderlik Konseyi Başkanı ve üyeleri ise, Kral Selman ve Veliaht Prens’i mübarek Ramazan ayı için tebrik ederek, Suudi Arabistan’ın Yemen ve bölgede barışı sağlamaya yönelik tüm çabalarına övgüde bulundu.

Toplantıya, Kral Selman’ın Danışmanı ve Mekke Valisi Prens Halid el-Faysal bin Abdulaziz, Devlet Bakanı ve Bakanlar Kurulu üyesi Prens Turki bin Muhammed bin Fahd bin Abdulaziz, İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz, Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Salman bin Abdulaziz, Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Farhan bin Abdullah, Ulusal Güvenlik Danışmanı Dr. Musaid el-Ayban, İstihbarat Başkanı Halid el-Humeydan ve Suudi Arabistan’ın Yemen Büyükelçisi Muhammed Al Cabir katıldı.

Yemen tarafında ise, Yemen Dışişleri ve Gurbetçi İşleri Bakanı Dr. Ahmed bin Mübarek de görüşmede bulundu.

Şarkul Avsat