Suudi Arabistan: ‘Tawakkalna Hidmat’ uygulaması 140 hizmet içeriyor

Suudi Arabistan Veri ve Yapay Zeka Kurumu (SDAIA), vatandaşlar ve sakinlerin ihtiyaç duyduğu 140’tan fazla elektronik hizmeti tek bir yerde kolaylıkla sağlamak için ‘Tawakkalna Hidmat’ uygulamasını başlattı. Bu gelişmenin Suudi Arabistan’ın 2030 Vizyonu’nun hedeflerine ulaşmanın yanı sıra Suudi Arabistan Krallığı’nın ileri teknolojilerden yararlanma ve dijital dönüşümü teşvik etme konusunda talimatlarıyla uyumlu olduğu ifade edildi.

Tawakkalna sisteminin niteliksel ürünlerinden biri olan Tawakkalna Hidmat devlet kurumlarının desteklenmesine ve hizmetlere kolay ulaşılmasına katkı sağlarken ayrıca stratejik ortaklık ile 140’tan fazla hizmet ile kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sürekli geliştirilen yararlanıcıya sunulan hizmet çeşitliliğini (günlük sağlık, eğitim, dini yaşam, hareketlilik ve eğlence vb.) artırıyor.

Tawakkalna Hidmat, ehliyet, sigorta, pasaport, araç ve acentelerin ve devlet kurumları tarafından onaylanan dijital cüzdanın gözden geçirilmesine yönelik bir hizmeti içeriyor. Aynı zamanda ‘İhsan’ uygulamasıyla bağış, veri iyileştirme, Tawakkalna kodu ve cep telefonu numarasının tanımlanmasını içeren etkinlik hizmetleri ve kamu hizmetlerini kapsıyor. Yeni uygulama günlük yaşamın tüm yönlerini kolaylaştırmak için güvenilir dijital yardımcı uygulamaya hazır.

SDAIA, tüm vatandaşları, sakinleri ve ziyaretçileri, sunduğu hizmetlerden yararlanmak için uygulamayı indirmeye davet ederek, Tawakkalna’nın kullanıcıların sağlık durumu, sağlık sertifikası, muayene ve aşı hizmetleri, seyahat gereksinimleri ve ulaşım gibi pandemi ile ilgili hizmetlerle sınırlı olacağını kaydetti.

Şarkul Avsat