Kuveyt Savunma Bakanı Şeyh Talal Halid el-Ahmed es-Sabah askeri bir operasyona katılan ordu mensupları ile birlikte (KUNA)

Kuveyt Savunma Bakanı: Suudi Arabistan’ın güvenliği, Kuveyt’in güvenliğinin bölünmez bir parçası

Kuveyt Savunma Bakanı Şeyh Talal Halid el-Ahmed es-Sabah, Suudi Arabistan’ın güvenliğinin ve istikrarının Kuveyt’in güvenliğinin ve istikrarının ayrılmaz bir parçası olduğunu açıkladı.

Yemen’de meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu tarafından yürütülen operasyonlara katılan yetkililer ile görüşen Bakan Sabah, “Kuveyt güçlerinin operasyonlara katılımı, ortak Arap eyleminin güçlenmesi ve Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ülkeleri arasında kardeşlik bağlarının ve ortak kaderimizin bir göstergesi olarak gerçekleştirilmiştir” dedi.

Bakan Sabah, “Kuveyt ordusunun, Suudi Arabistan Silahlı Kuvvetleri ve KİK’e üye ülkelerinin kardeş kuvvetleri ile gerçekleştirdiği görevler, fedakarlıklar ve kahramanlıkları her Kuveyt vatandaşının bir gurur kaynağıdır” dedi.

Yapılan açıklamada Savunma Bakanı Sabah’ın Suudi Arabistan’ın güvenliğinin ve istikrarının Kuveyt’in güvenlik ve istikrarının ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguladığı belirtildi. Sabah, Kuveyt’in KİK ülkeleri arasındaki kardeşlik bağları nedeniyle operasyonlara katıldığını kaydetti.

Yapılan açıklamada Kuveyt’in Suudi Arabistan ve müttefiklerini operasyonlarda desteklediği belirtildi. KİK ve Arap ülkelerinde silahlı kuvvetlerine her türlü desteği sağlayan Kuveyt’in bölgede güvenliğin ve istikrarın sağlanmasında önemli roller üstlendiği açıklandı.

Sabah tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Onurlu Kuveyt ordusunun tarih yazan fedakarlıkları için derin şükranlarımı dile getirmek isterim. Ordumuzun ulusal görevlerini gerçekleştirmesinde bize başarı vermesi için yaratıcımıza yalvarıyoruz. Yüce Allah, KİK liderliği altında ülkelerimize güvenlik, emniyet ve gurur versin.”

Öte yandan Savunma Bakanlığı’na bağlı Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Bakan Sabah’ın Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ve Kuveyt Veliaht Prensi Meşal el- Ahmed el- Cabir es-Sabah’ın Ramazan Bayramı’nı kutladığı aktarıldı.

Şarkul Avsat