Suudi Arabistan: Hac yapmak isteyenler şüpheli internet sitelerinden uzak dursun

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, hac yapmak isteyen herkesi, tanıtım yapan herhangi bir şüpheli internet sitesi veya bu sitedeki kayıt hizmetlerinden kaçınmaları konusunda uyardı.

Bakanlık Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Suudi Arabistanlılar için bu yılki hac başvurusu prosedürlerinin yakın bir zamanda bakanlığın resmi internet sitesinden duyurulacağı belirtildi.

Hac ve Umre Bakanlığı geçtiğimiz ay, sağlıkla ilgili önerileri dikkate alarak ülkelere ayrılan hacı adayı kotaları doğrultusunda bu yılki hac mevsiminde ülke içinden ve dışından kabul edilecek hacı adaylarının sayısını 1 milyona çıkarma kararı aldığını duyurdu.

Bakanlık bu yılki hac mevsimiyle ilgili bazı şartlar belirledi. Buna göre hacı adaylarının 65 yaş altı olması, Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan Kovid-19 aşılarını tamamlaması ve Krallık dışından gelecek hacı adaylarının Suudi Arabistan’a girişten 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi sonuç belgesini ibraz etmesi gerekiyor.

Hac ve Umre Bakanlığı, hacı adaylarından, sağlıklarını ve güvenliklerini korumaları için ibadetlerini yaparken koruyucu tedbirlere ve talimatlara uymalarını talep etti.

Şarkul Avsat