Suudi Arabistan’dan Sina şehitleri için Sisi’ye taziye

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Mısır’ın Batı Sina bölgesindeki bir su isale istasyonuna düzenlenen terör saldırısında şehit düşenler için Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi’ye taziyelerini iletti.

Kral Selman Batı Sina’daki su isale istasyonlarından birine yapılan terör saldırısı sonucunda ölen ve yaralananların haberini aldıklarını, bu terör eylemini en güçlü şekilde kınadıklarını, acılarını paylaştıklarını ifade etti. Suudi Arabistan’ın Mısır Arap Cumhuriyeti ve kardeş halkının yanında olduğunu, ölenlerin ailelerine ve kardeş Mısır halkına en derin ve içten taziyelerini ileterek ve yaralılara acil şifalar dileyerek “Yaralılar için Allah’tan acil şifalar dilerim. Allah ülkenizi ve onun kardeş halkını her türlü beladan korusun” dedi.

Prens Muhammed bin Selman da, Mısır cumhurbaşkanına gönderdiği taziye telgrafında, bu korkakça suç eyleminin kınandığını vurguladı ve kurbanların ailelerine başsağlığı diledi.

Önceki gün Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kuveyt Veliaht Prens Şeyh Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah Suudi Arabistan Veliaht Prensi Prens Muhammed bin Selman bin Abdülaziz’i arayarak “İki kutsal caminin (Kabe ve Mescid-i Nebevi’nin) Koruyucusu” Selman bin Abdülaziz’in sağlık durumu hakkında bilgi aldılar. Veliaht Prens Muhammed bin Selman da liderlere bu ince davranışları için teşekkürlerini iletti.

Şarkul Avsat