Suudi Arabistan: Kültür Bakanı başkanlığında Taif Kalkınma Otoritesi Yönetim Kurulu oluşturuldu

Suudi Arabistan’da Taif’in kalkınması ve geliştirilmesi noktasında Taif Valiliği Kalkınma Otoritesi Yönetim Kurulu’nun oluşturulması için bir Kraliyet emri çıkarıldı. Söz konusu Kurul’un, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın Kral Selman bin Abdulaziz’e sunduğu önerilere istinaden oluşturulduğu ifade edildi.

Taif Valiliği Kalkınma Otoritesi’nin yönetim kuruluna Suudi Arabistan Kültür Bakanı Prens Bedr bin Abdullah bin Ferhan başkanlık edecek. Kurul üyeleri arasında Prens Suud bin Nahar, Prenses Hayfa bint Muhammed bin Suud, Mühendis İbrahim el Sultan, Abdulaziz Trabzuni ve Dr. Halid Azzam yer alıyor.

Kurul, Taif’in gelişmesi ve kalkınması için ilgili sektörler ile işbirliği yaparak yeni çalışmalar hazırlayacak. Turizm başta olmak üzere birçok sektörün bölgeye yatırım yapması için çalışacak olan kurul bölgedeki yaşam kalitesini yükseltmek ve bölgenin doğal, turizm, miras ve kültürel olarak gelişmesini sağlayacak.

Mekke’nin doğu kapısı olarak bilenen Taif, kültürel mirası ve tarihi ile Suudi Arabistan’da oldukça önemli bir konuma sahip. Bölgenin tarihi Hz. İsa’nın doğumundan öncesine dayanmaktadır.

Şarkul Avsat