Riyad, yeni BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed’i tebrik etti

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Federal Yüksek Konseyi (FYK) tarafından BAE Devlet Başkanı olarak seçilmesinden dolayı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ı tebrik etti.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Savunma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Muhammed bin Selman, Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ı yeni görevi dolayısıyla tebrik etti.

Kral Selman bin Abdulaziz, Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’a gönderdiği mesajda şu ifadeleri kullandı: “FYK tarafından kardeş BAE’nin Devlet Başkanı olarak seçilmeniz dolayısıyla en içten kardeşçe tebriklerimizi iletmekten memnuniyet duyuyoruz. Yüce Allah’tan size başarı bahşetmesini, yardım etmesini ve BAE devleti ve halkına hizmet etmek adına adımlarınızı, babanız Şeyh Zayed Al Nahyan ve kardeşiniz Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan’ın iyilik ve gelişme yoluna yönlendirmesini niyaz ediyoruz. Kral Selman bin Abdulaziz mesajına şöyle devam etti: “İki kardeş ülke ve halk arasındaki dostluk bağlarını pekiştirmek için çalışmaya devam etmeyi ve Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ülkeleri ile Arap ve İslam ülkeleri arasındaki ilişkileri güçlendirmek adına beraber çalışmayı heyecanla bekliyoruz. Size sağlık ve mutluluk, kardeş ülkenize daha fazla güvenlik, refah, istikrar ve refah diliyoruz.”

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman da Şeyh Muhammed bin Zayed’e gönderdiği mesajda şunları söyledi: “Federal Yüksek Konsey tarafından kardeş BAE’nin Başkanı olarak seçilmeniz vesilesiyle en içten tebriklerimi ve sağlık ve mutluluk dileklerimi iletmekten memnuniyet duyuyorum. Yüce Allah’tan size başarı bahşetmesini, yardım etmesini, BAE ve halkına hizmet etme yolunda adımlarınızı yönlendirmesini ve kardeş ülkenizde kalkınma sürecini sürdürmesini diliyorum. Ayrıca kardeş BAE’ye daha fazla güvenlik, refah ve istikrar temenni ediyorum.”

Şarkul Avsat