Suudi Arabistan İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Mühendis Abdullah es-Sevaha, Snapchat uygulamasının yetkilileri ile yaptığı görüşmede (SPA)

Suudi Arabistan ve Snapchat arasında işbirliği görüşmesi

Suudi Arabistan İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Mühendis Abdullah es-Sevaha, popüler mesajlaşma uygulaması Snapchat yetkilileri ile bir araya geldi.

Görüşmede taraflar arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi, Suudi Arabistan’daki gençlere teknoloji alanında eğitim verilmesi konuları masaya yatırıldı.

Görüşmede Snapchat yetkililerinin çalışmaları, sosyal medya dahil olmak üzere Snapchat’in Suudi Arabistan’daki politikası ele alındı. Taraflar dijital ekonomi ile ilgili politika ve düzenlemelerde reform yapılması için işbirliği yapılmasına ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Söz konusu görüşme Bakan Sevaha’nın ABD’ye yaptığı 20 günlük ziyaretteki son görüşme oldu. Bakan dijital ekonomi, araştırma, inovasyon ve uzay alanlarında ikili ilişkileri güçlendirmek için New York, Washington ve Kaliforniya’da ziyaretler gerçekleştirdi.

Bakan Sevaha, yaptığı görüşmeler sırasında ülkesinin dijital dönüşüm alanında elde ettiği başarıları belirtti. Bakan, Suudi Arabistan’ın sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek istediğini ve hükümetin istekleri doğrultusunda enerji ve iklim alanlarında karşılaşılan zorluklar ile mücadele ederek 2030 Vizyonu hedeflerine ulaşmak istediğini belirtti.

Şarkul Avsat