(Fotoğraf: Şarku'l Avsat)

Suudi Arabistan ekonomisi, Davos zirvesinde ele alındı

Suudi Arabistan’ın 2022 Davos Forumu heyeti, ‘Suudi Arabistan: Bir Geleceğe Bakış’ başlıklı panelde katılımcılara Krallığın ekonomik yolculuğunu anlattı.

Suudi Arabistan’ın iş dünyasındaki ortaklıklarını ve uluslararası işbirliklerini güçlendirmesi, niteliksel yatırım fırsatları yaratması, küresel ve bölgesel refah ve ekonomi için Suudi Arabistan’ın yürüttüğü çalışmalar ele alındı.

Suudi Arabistan heyeti Krallığın enerji sektöründe bölgenin istikrarının desteklenmesi, bölge yararına uluslararası işbirliği yapılması, güvenlik ve barışın tesis edilmesi ve ekonomik işbirliğinin güçlendirilmesi konusunda rolünü vurguladı.

Heyette Suudi Arabistan Ekonomi ve Planlama Bakanı Faysal el- İbrahim, İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Mühendis Abdullah es-Sevaha, Turizm Bakanı Yardımcısı Prenses Hayfa bin Muhammed, Yatırım Bakanı Halid al-Falih yer aldı. APCO International’ın kurucusu ve CEO’su Margery Kraus, oturumun moderatörlüğünü yaptı.

Dünya Ekonomik Forumu, 1971 yılında İsviçre’nin Cenevre kentinde kamu ve özel sektör arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi için kuruldu. Foruma; liderler, politikacılar, özel sektör temsilcileri ve eğitim kurumları katılıyor.

Şarkul Avsat