Suudi Arabistan Yüksek Alimler Konseyi, Hindistan iktidar partisi yetkililerinin Hz. Muhammed’e yönelik ifadelerini kınadı

Suudi Arabistan Yüksek Alimler Konseyi, Hindistan’da iktidardaki Halk Partisi (BJP) yetkililerinin Hz. Muhammed’e hakaret içerikli ifadelerini kınadı.

Konsey tarafından bugün yapılan açıklamada, “Yüce Allah, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) makamını korumuş, ‘Şüphesiz o alay edenlere (karşı) biz sana yeteriz’ buyurmuştur” denildi.

Allah’ın Resulü’ne dil uzatanların hezimete uğrayacağına dikkat çekilen açıklamada, “Cenab-ı Hak, ‘Onların şerrine karşı Allah sana yeter. O her şeyi işitir, her şeyi bilir’ buyurdu” ifadeleri kullanıldı.

Yüksek Alimler Konseyi, Müslümanları Resulullah’ın tüm insanlar için iyilik, doğruluk ve merhamet içeren ebedi mesajını yaymaya çağırarak, “Yüce Allah, ‘Ey Muhammed! Seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik’ buyurdu” ifadesini kullandı.

Peygamberlere inanmanın imanın şartlarından birisi olduğuna dikkat çekilen açıklamada, ‘Peygambere inanan, hürmet eden, yardım eden, onunla gönderilen nura uyanlar, işte kurtuluşa erenler bunlardır’ ayetine dikkat çekildi.

Şarkul Avsat